Otomatik Panjur Kullanım Kılavuzu

Otomatik Panjur Kullanım Kılavuzu

Motorlu Panjur Kullanım Kılavuzu

Otomatik Panjur: Otomatik panjurlar dükkanlarda, evlerde, garajlarda veya depo kapılarında kullanılan pratik, kolay ve güvenliği artıran bir panjur türüdür.

Otomatik Panjur Kumandası: Panjur Alıcı aletine, panjurların çalışması doğrultusunda emir veren ve yanımızda taşıyabildiğimiz aletlerdir.

Otomatik Panjur Alıcısı: Bazı durumlarda Panjur Motorunun içerisinde bulunan çoğu zaman panjur motoruna dışarıdan bağlanarak “yukarı aşağı ve dur” komutlarının verilmesini sağlayan elektrik ile çalışan mekanizmadır.

Otomatik Panjur Radarı: Panjurların yukarı aşağı hareket halindeyken, altından zamansız bir şekilde bisiklet, çocuk, araba veya bir insan geçmesi durumunda panjurların durmasını sağlayan fotosel gözlerdir.

Otomatik Panjur Motoru: Otomatik panjurların, yukarı aşağı çalışmasını sağlayan panjur kutusunun içerisinde bulunan panjur borusu diye adlandırılan parçanın içerisinde bulunmaktadır. Panjur motorları, panjur markasına ve kullanış amacına göre değişmektedir.

Otomatik Panjur Manuel Kutusu: Elektrik kesintisinde, sıkışmalarda veya acil durumlarda servisin size vermiş olduğu çubuk yardımı veya otomatik panjurların kendisinde bulundurduğu tel çekme kolu ile panjurlarınızı çalıştırmanıza yarayan kutudur. Manuel Kutular genel olarak panjurların yan tarafında veya alt kısımlarında bulunmaktadır.

Otomatik Panjur Borusu: Panjur paletlerinin bağlandığı ve askıda durduğu yer olarak nitelendirilebilmektedir. Panjur Boruları, Panjurların şekline, boyuna ve ağırlığına göre değişmektedir.

Otomatik Panjur Sabit Butonu: Panjurların kullanım alanına göre buton takılabilir ve kullanımı gayet kolaydır. Otomatik Panjur Sabit Butonu panjurların aşağı ve yukarı hareket etmesini sağlamaktadır.

Otomatik Panjur Çelik Askısı: Kullanım amaçları, Panjurların ağırlığına ve boyutlarına değişmektedir. Her panjurda çelik askı olmak zorunda değildir. Fakat kullanım ve güvenilirlik açısından oldukça önemlidir.