Otomatik Kepenk Tamiri S.S.S.

Otomatik kepenk tamiri sık sorulan
Otomatik kepenk tamiri sık sorulan

Kepenk Nedir?

Otomatik kepenk sistemleri, gelişen teknoloji ve artan güvenlik ihtiyacı ile hayatımızda önemli bir rol oynayamaya başlamıştır.

Dükkân, ev, garaj kapıları veya pencereleri dışardan gelebilecek ses, soğuk ve tehlikelere karşı korumaktadır. Buna ek olarak, estetik bir görünüm ve rahat kullanım imkânı sağlamaktadır.

Kepenk Arızaları Neden Oluşur?

Otomatik kepenkler birçok nedenden dolayı arıza verebilmektedir. Kepenk arızaları neden oluşur sorusunu şu şekilde cevaplayabiliriz;

 • Düzenli bakım ve onarım yaptırmamak,
 • Kullanıcı hataları,
 • Elektriksel kısa devreler,
 • Sıkışma, kırılma ve eskime gibi nedenler arızalara sebebiyet vermektedir.

Otomatik Kepenk Tamir Servisi Nedir?

Otomatik kepenk tamir servisi, kırık veya arızalı kepenk ve otomatik kapı sistemlerini onaran servis ekipleridir.

Axxa otomatik kepenk olarak sizlere, otomatik kepenk tamiri servis hizmetlerini profesyonel ustalar ve kaliteli malzemeler ile sağlamaktayız.

Bu tip arızaların, ustalık ve tecrübe gerektiğini belirtmek isteriz. 1991’den bu yana sizlere panjur, kepenk, otomatik kapı alanlarında servis hizmeti sağlamaya devam ediyoruz.

Kepenklerin Bozuk veya Arızalı Olduğunu Nasıl Anlarım?

Otomatik kepenk, otomatik kapı veya panjur sistemlerindeki arızaları anlamak oldukça basittir. Bu sistemlerin arıza yaptığını aşağıdaki tespitleri yaparak anlamak mümkündür;

 • Sağlıklı şekilde açılmadığında,
 • Fazla sesli çalıştığında,
 • Normalden hızlı veya yavaş çalıştığında,
 • Yamuk veya dengesiz durduğunda kolayca anlayabilirsiniz.

Arızayı Tespit Etmeniz Durumunda Ne Yapmanız Gerekiyor?

Kepenkler kullanım alanlarına göre farklı özellikler ve boyutlara sahip olmaktadır. Herhangi bir arıza durumunda yapmanız gerekenleri şu şekilde maddeleyebiliriz;

Elektriksel bir arıza olduğunu düşünüyorsanız ve duman, kıvılcım veya ateş çıkarıyorsa, ilk olarak yapmanız gereken sigortaları kapatmaktır!

Kepenkleriniz yamuk çalışmaya başladıysa, altından geçmemeniz ve yetkili bir servisten destek almanızı önermekteyiz. Dengesiz çalışan bir sistemin kopma ve kırılma ihtimali vardır!

Hemen ardından kepenk tamir servisi çağırarak hızlı bir çözüm bulabilirsiniz.

Kumanda Aleti ve Kepenk Motoru Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

Otomatik panjur veya otomatik kepenk sistemlerinde 2-3 adet elektrik içeren mekanizma vardır. Bu sistemlerin herhangi birinde oluşan problem diğer sistemi de etkilemektedir.

Eğer bunlardan herhangi biri çalışmıyorsa ve arıza yaptığını düşünüyorsanız, yapabileceklerinizi şu şekilde sıraladık;

 1. Kumanda pilini değiştirebilir,
 2. Motorunuzu manuel özelliğini kullanarak açma/kapama yapabilirsiniz.

Firmamız 1991’den bu yana sizlere kepenk kumanda tamiri hizmetini güvenli ve garantili olarak sağlamaktadır.

Tamir ve bakım işlemleri ustalık ve tecrübe isteyen işlerdir. Keskinlikle herhangi bir müdahale yapmanızı önermiyoruz! Bu müdahaleler sırasında kendinize zarar verebilir veya oluşan hasarı büyütebilirsiniz.

Firma olarak, kepenklerin, otomatik kapıların veya otomatik panjurların öneminin oldukça farkındayız.

Kötü niyetli veya tek amaçları para olan servisler daha önce birçok sefer olduğu gibi kumandalarınızı kopyalayıp dükkanınıza zarar verebilir.

İçiniz rahat bir şekilde Kepenk Tamiri İstanbul’u arayıp destek talep edebilir ve Güven, Garanti ve Memnuniyet sloganıyla işimizi yaptığımıza şahit olabilirsiniz.

Axxa otomatik kepenk sistemlerinin müşterilerine sağladığı servis hizmetlerini sıralayacak olursak;

Otomatik kepenk tamiri

Otomatik kapı tamiri

Otomatik panjur tamiri

Panjur tamiri

Fotoselli kapı tamiri

Seksiyonel kapı tamiri

Yana kayar kapı tamiri

Kepenk motoru tamiri

Kepenk kumanda tamiri servislerini sıralayabiliriz.

Otomatik Kepenk Tamiri Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Birçok sektörde olduğu gibi otomatik kapı sektöründe de işi bilmeyen, kaçak çalışan, müşterileri mağdur eden ve tek amacı para olan kişiler mevcuttur.

Tüm bunların önüne geçebilmek adına yapabileceğiniz birkaç basit adım ve buna bağlı olarak isteyeceğiniz şeyler vardır;

 • Vergi Levhası,
 • İş Ahlakı,
 • Tecrübe,
 • Malzeme Kalitesi gibi önemli konulara dikkat edebilir ve bunları talep edebilirsiniz.

30 senelik ticaret hayatımızda kepenk tamiri İstanbul olarak, sizlere profesyonel ekiplerimizle hizmet vermekteyiz.

Sektörde kurumsal bir marka haline gelen ve geniş ekip ağı ile isim yapmış, kaçak çalışmayan, vergisini veren ve dükkanını kurmuş olan firmamızı tercih etmeniz sizlerin güvenliği açısından önemlidir. Ek olarak, Yetki ve Kalite Sertifikalarımız mevcuttur.

Otomatik Kepenk Tamir Servisi Ücreti Ne Kadardır?

Otomatik kepenk tamir sektöründe servis ücreti birçok değişkene bağlıdır. Sizlerden talep ettiğimiz bu ücret, işlerinde profesyonel ve tam donanımlı ustaların size sağladığı hizmetin bedelidir.

Servis ücretlerinin hesaplanışında etken rol oynayan birçok madde vardır. Bunlardan birkaçını sıralamak gerekirse;

 1. Elemanların aldığı ücret,
 2. Yol ve yakıt masrafları,
 3. Vergiler,
 4. Ekipmanlar,
 5. Arka planda çalışan ve emek veren birçok işçinin olduğunu belirtmek gerekmektedir.

Tüm çalışanların servis ücretlerinden ekmek yediğini unutmamak gerekmektedir.

LÜTFEN SERVİS ÜCRETLERİNDE İNDİRİM VEYA UYGUN FİYAT İSTEMEYİNİZ.

Ucuz veya Uygun Otomatik Kepenk Servisleri Nasıl Bulunur?

Uygun fiyata nasıl otomatik kepenk, otomatik panjur, otomatik kapı, fotoselli kapı, motorlu panjur, otomatik garaj kapısı, otomatik daraba, otomatik bahçe kapısı taktırabilirim sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır.

Öncellikle birçok kepenk firmasından fiyat alabilir ve hepsinin kullanacağı malzeme ve fiyatı açısından bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

Fakat, kepenklerinde arıza yaşayan müşterilerimizin birçoğu ucuz kepenk kullanmayı tercih ettiğinden dolayı bu problemleri yaşadığını belirtmek isteriz.

 1. Malzemelerin kaliteli kullandığından,
 2. Geniş sektör bilgisine sahip olduğundan ve
 3. Vizyon olarak her zaman müşteri memnuniyeti hedefleyen firmaları tercih etmeniz sizler için en iyi ve güvenli yöntem olacaktır.

Kepenk Tamiri İstanbul olarak, satış öncesi ve sonrası, firmamızın ilkeleri doğrultusunda hareket ettiğimizi ve Güven, Garanti ve Memnuniyet sloganıyla hizmet verdiğimizi belirtmek isteriz. Bizi 7/24 saat arayabilir, destek ve çözüm talep edebilirsiniz.

Otomatik Kepenk Motoru ve Alıcı Kumandası Bozulur Mu?

Alıcı kart ve otomatik kepenk motoru bozulması veya arızası müşteriler tarafından en sık karşılaşılan sorunlardan birkaç tanesidir.

Bu tip arızaların oluşmasındaki nedenleri yazacak olursak; kısa devreler, kullanım ömrü ve kullanıcı hatalarını sıralayabiliriz.

Bu tip durumlarda müşterilerimize sağladığımız kepenk motoru tamiri hizmetinden faydalanabilir ve bizlere ulaşabilirsiniz.

Otomatik Kapı Ana kartı ve Motoru Arıza Yapar Mı?

Otomatik kapı motoru ve ana kartı arıza yapabilir. Her eşyanın kullanım ömrü olduğu gibi bu tip malzemelerinde kullanım ömrü bulunmaktadır. Otomatik kapı ve kepenklerin motor arızaları şu nedenlerle oluşabilir;

 • Aşınan dişli takımlarından,
 • Otomatik kapılarda bulunan kayış sisteminin bozulmasından,
 • Elektronik parçalarda oluşan kısa devrelerden dolayı arıza yapabilir veya yanabilir.

Bu tip motor ve ana kartlar genel olarak tamir edilemez. Fakat, bazı parçaların değişmesi mümkündür. Ustalarımız sizler için gerekli tüm tespitleri ve işlemleri yaptıktan sonra çalışır şekilde teslim edeceklerdir.

Otomatik Kapı Ana kartı Nedir?

Otomatik kapı sistemlerinde ana kart, fotoselli kapı veya kepenk sistemlerinin açma-kapama yapabilmesini sağlayan ve çalışması için komut veren bir beyin sistemi görmektedir.

Ana kart sistemlerindeki herhangi bir arızadan dolayı otomatik kapı veya kepenkler açma-kapama yapmayabilir.

Bu tip ve diğer birçok arızaya otomatik kapı tamir servis hizmetlerimiz ile çözüm üretmekteyiz.

Otomatik Kapı Ana kartı Tamir Olur Mu?

Otomatik kapı ana kart veya motorunun tamir olup olmayacağını sadece yetkili servisin yapacağı tespitleri sonucunda öğrenilebilir.

Axxa Otomatik Kapı ve Kepenk Sistemleri olarak, sizlere bu tür durumlarda işlerinde uzman ekipler ile hizmet vermektedir. Böylece, yapılabilecek olan tamir veya onarım işlemini kolaylıkla halletmektedir. Bizlere iletişim numaralarımızdan, canlı destek hattından veya sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

Motorlu Panjur Tamiri, Panjur Tamiri, Elektrikli Panjur Tamiri Nasıl Yapılır?

Motorlu panjur, elektrikli panjur veya otomatik panjur tamir işlemleri tecrübeli ve profesyonel ustalar tarafından yapılmalıdır. Bu konu hakkında yeterince bilgi ve deneyiminiz yoksa kesinlikle müdahale etmenizi önermiyoruz!

Günümüzde pencerelerde, dükkanlarda veya garaj kapılarında, panjur sistemlerini sıklıkla görebilmekteyiz.

Tamir ve bakım konusunda tecrübesi olmayan birçok kişi otomatik panjur tamiri yapmaya çalışmakta ve bunun sonucunda kendine zarar verebilmektedir.

Motorlu veya Otomatik Panjur Arızaları Nelerdir?

Motorlu panjurlarda oluşabilecek belli arızalar vardır. Bu arızaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Askıların kopması,
 • Motorun bozulması,
 • Alıcı aletinin bozulması,
 • Paletlerin sıkışması veya kırılması gibi durumlar sıkça görülebilmektedir.

Elektrikli panjurlar basit bir çalışma sistemine sahip oldukları gibi, hassas bir mekanizmaya da sahiptirler. Bundan dolayı, yapacağınız hatalı bir müdahale veya işlem sizlere zarar verebilir, ayrıca masrafı büyütebilir.

Buna bağlı olarak, bozulan veya arıza yapan panjurlarınız için Kepenk Tamiri İstanbul’u arayabilir ve destek talebinde bulunabilirsiniz müşterilerimize 7/24 hizmet vermekteyiz. Bu tip problemlerde sizlere çözüm ortağı olmaktan memnuniyet duyarız.

Call Now Button