Kepenk Kullanım Kılavuzu

Kepenk Kullanma Talimatları

Otomatik Kepenk Kullanım Kılavuzu

Kepenk: Otomatik Kepenk dükkanlarda, evlerde, garajlarda veya depo kapılarında kullanım pratik ve kolay güvenliği artıran bir Otomatik Kapı türüdür.

Kepenk Kumandası: Kepenk Alıcı aletine, kepenklerin çalışması doğrultusunda emir veren ve yanımızda taşıyabildiğimiz aletlerdir.

Kepenk Alıcısı: Bazı durumlarda Kepenk Motorunun içerisinde bulunan çoğu zaman kepenk motoruna dışarıdan bağlanarak yukarı aşağı ve dur komutlarının verilmesini sağlayana elektrik ile çalışan mekanizmadır.

Kepenk Radarı: Kepenklerin yukarı aşağı hareket etmesi sırasında, altından bisiklet, çocuk, araba veya bir insan geçmesi halinde kepenklerin durmasını sağlayan fotosel gözlerdir.

Kepenk Motoru: Otomatik Kepenklerin, yukarı aşağı çalışmasını sağlayan kepenk kutusunun içerisinde bulunan kepenk borusu diye adlandırılan parçanın içerisinde bulunmaktadır. Kepenklerin motorları, kepenklerin markasına ve kullanış amacına göre değişmektedir.

Kepenk Manuel Kutusu: Elektrik kesintisinde, sıkışmalarda veya acil durumlarda servisin size vermiş olduğu çubuk yardımı veya kepenklerin kendisinde bulundurduğu tel çekme kolu ile kepenklerinizi çalıştırmanıza yarayan kutudur. Manuel Kutular genel olarak kepenklerin yan tarafında veya alt kısımlarında bulunmaktadır.

Kepenk Manuel Çubuğu: Kepenk Motorunuzun özelliklerinde manuel çalıştırma kısmı var ise elektrik kesintisi veya benzeri bir durumda kepenklerinizi çalıştırabileceğiniz çubuktur. Bu Manuel Çubuk tente açma kolları ile çalıştırılmaktadır.

Kepenk Borusu: Kepenk paletlerinin bağlandığı ve askıda durduğu yer olarak nitelendirilebilmektedir. Kepenk Boruları, kepenklerin şekline, boyuna ve ağırlığına göre değişmektedir.

Kepenk Sabit Butonu: Kepenklerin kullanım alanına göre buton takılabilir ve kullanımı gayet kolaydır. Kepenk Sabit Butonu kepenklerin aşağı ve yukarı hareket etmesini sağlamaktadır.

Kepenk Çelik Askısı: Kullanım amaçları, Kepenklerin ağırlığına ve boyutlarına değişmektedir. Her kepenkte çelik askı olmak zorunda değildir. Fakat kullanım ve güvenilirlik açısından oldukça önemlidir.